Czym jest cellulit i jak go pokonać?

cellulit

Cellulit – często się o nim słyszy w kategoriach odchudzania i walki o idealną sylwetkę. Skarżą się na niego kobiety w różnym wieku i czasem nawet mężczyźni. Czym jednak ta przypadłość jest? Za co jej tak nie lubimy? I w jaki sposób sobie z nią poradzić? Tego wszystkiego dowiecie się w naszym dzisiejszym artykule!

Pojawia się na udach, brzuchu, pośladkach i sprawia, że tracimy pewność siebie i poczucie własnego piękna. Cellulit – wróg każdej kobiety. Istnieje wiele różnych metod na pozbycie się go lub zatuszowanie jego istnienia. Możemy zdecydować się na samodzielne próby walki z nim, ale też możemy zaufać specjalistom i wybrać któryś z zabiegów na cellulit w klinice. W dzisiejszym artykule podpowiemy kilka rad, ale najpierw wyjaśnimy, czym tak naprawdę jest cellulit.

Cellulit – co to takiego?

Kiedy pod naszą skórą tworzą się grudki, a ona zaczyna przypominać pomarańczową skórkę, możemy mówić, że dotknął nas cellulit. Jest to nic innego jak choroba tkanki łącznej. Powstaje wtedy, gdy organizm nie jest w stanie odpowiednio poradzić sobie z usuwaniem niepotrzebnych składników przemiany materii oraz tłuszczu. Wówczas kumulują się one pod skórą w postaci cząstek tłuszczu.

Na powstawanie cellulitu mają wpływ głównie sprawy hormonalne, jednak istnieje wiele kwestii, które również mogą negatywnie odbić się na wyglądzie naszej skóry na udach, brzuchu czy pośladkach. Zaliczyć do nich możemy: otyłość, niewłaściwą dietę, brak ruchu.

Zabiegi na cellulit – czy są skuteczne?

Z cellulitem można próbować walczyć na różne sposoby. Chyba wszystkie słyszałyśmy o specjalnych masażach czy kremach antycellulitowych. To jednak działania doraźne, które pozwolą nam cieszyć się efektami krótkotrwałymi, które nie zapobiegną cellulitowi w przyszłości. Znacznie lepszym wyjściem z tej sytuacji będzie profesjonalny zabieg na cellulit, przeprowadzony przez dobrego lekarza specjalistę.

laser do zabiegu Cellulaze
źródło: Klinika Ambroziak

  • Fale radiowe – pierwszy zabieg na cellulit polega na wprowadzaniu pod skórę fal radiowych, które świetnie radzą sobie z cellulitem oraz zbędnymi pokładami tłuszczu. Fale te sprawiają, że krew krąży szybciej, a skóra w odpowiedni sposób „pulchnie”, zakrywając nieestetyczne grudki.
  • Laser – coraz popularniejsze są również zabiegi na cellulit wykorzystujące fale laserowe. Laser skierowany w odpowiednie części ud, brzucha czy pośladków w specyficzny sposób „rozpuści” zalegające tam cząstki tłuszczu, naszą skórę pozostawiając bez śladów po cellulicie.