Który aplikator do rzęs wybrać?

Aplikatory do rzęs to małe kolorowe szczoteczki, dzięki którym możliwe jest wykonanie aplikacji sztucznych rzęs, a także pielęgnacja ich po zabiegu lub naszych naturalnych rzęs na co dzień. Mimo że są małe i niepozorne, w sklepach odnajdziemy przynajmniej 4 ich rodzaje. I teraz pojawia się problem – który najlepiej jest wybrać?

Wybór odpowiedniego aplikatora dla nas uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaką funkcje będzie u nas pełnił. Pamiętajmy, że nasze rzęsy wymagają kompleksowej pielęgnacji, więc nieuniknione, ze kupimy każdy z tych rodzajów aplikatorów. A do czego one konkretnie służą?

 

Aplikatory jako szczoteczki

Pierwszy i chyba najbardziej rozpowszechniony rodzaj aplikatorów to ten mocno przypominający szczoteczkę – na przykład taką, jaką otrzymujemy wraz z tuszem do rzęs. Taki aplikator bardzo się nam przyda w momencie, gdy będziemy chciały przeczesać nasze rzęsy (czy to sztuczne, czy naturalne). To bardzo ważna czynność, dzięki której nasze włoski nie plączą się i nie wypadają. Szczoteczki tego typu możemy podzielić na dwa typy: pierwszy z nich to typ klasyczny, a drugi – silikonowy. Oba są godne naszej uwagi i w zasadzie nie ma różnicy, z którego skorzystamy. Warto jednak wypróbować obu i podjąć indywidualną decyzję.

 

źródło: Amazing Lashes

Aplikatory do nakładania preparatów

Poza typowymi szczoteczkami wśród aplikatorów znajdziemy również takie, które służą już tylko do nakładania różnego rodzaju preparatów czy kosmetyków na rzęsy. Możemy wybrać malutkie aplikatory zakończone niewielką częścią włosia lub też aplikatory welurowe, których końcówka została wykonana z weluru wchłaniającego większą część preparatu i ułatwiającego jego dalsze nakładanie. Dzięki temu rodzajowi aplikatorów możemy w szybki i prosty sposób nałożyć odżywkę czy olejek.

 

Podsumowanie

Bez względu na to, który z rodzajów aplikatorów wybierzemy, musimy wiedzieć, jak ważna jest pielęgnacja naszych rzęs – zarówno naturalnych jak i sztucznych. Za pomocą aplikatorów szczoteczkowych w odpowiedni sposób uda nam się przeczesać włoski, a także nałożyć dany preparat w miejsca trudno dostępne. Aplikatory zakończone miękkimi końcówkami są przeznaczone już raczej tylko do aplikowania różnorodnych kosmetyków czy odżywek.